Aktualności:

UWAGA:  - Upgrade do wersji 2.1.4 - zakończony... proszę o zgłaszanie ewentualnych błędów tutaj: http://www.ifar.pl/index.php/topic,5037.msg32648.html#msg32648

Menu główne

Kategoria archiwalna - karty do głosowania

Zaczęty przez stany, Lipiec 14, 2010,

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stany

              Witam

   Czy karty do głosowania wybór Starosty, Członków Zarządu,Rady Powiatu i listy obecności na sesji Radnych Powiatowych należy umieścić w kat. A czy w B, protokoły -wiadomo w kat A.
Uważam , że w 0060 można byłoby to uczynić z kartami zarządu., a co z Radą Powiatu i listy obecności

                                                                                              Pozdrawiam

Jarek

No, trochę ciężka sprawa. Wykaz akt w poz. 0060 mówi że wybory członków i skład zarządu to B-5, przy czym  "Materiały podstawowe znajdują się w protokołach z posiedzeń Rady Powiatu". Co to są te "materiały podstawowe"? Z kolei w klasie 0041 Protokoły sesji Rady Powiatu, kat. A, ale "Sposób prowadzenia protokolarzy określa § 47 i 48 instrukcji kancelaryjnej dla organów powiatu". Z tych paragrafów niewiele w tym przypadku jednak wynika, już przydatniejszy jest § 46: "Sprawy związane z organizacją sesji rady powiatu, posiedzeń komisji i zarządu powiatu rejestruje się w spisach spraw, zgodnie z jednolitym rzeczowym wykazem akt. Protokoły sesji rady powiatu, posiedzeń komisji, posiedzeń zarządu, a także akty tych organów (uchwały, postanowienia, opinie itp.) sporządza się i ewidencjonuje według zasad ustalonych przez radę powiatu." Czyli rada powiatu powinna ustalić zasady postępowania z taką dokumentacją.
W moje ocenie lista obecności to załącznik do protokołu czyli A, natomiast karty do głosowania to B-5 lub nawet tylko Bc - no chyba że je też zalicza się do tych "materiałów podstawowych" ...
Jarek Orszulak

stany

  Dzięki

Ciekaw jestem jak robią to inni, proszę o wypowiedz forumowiczów.

Bolek

Wybierz trzy egzemplarze najlepiej zachowanych kart do głosowania i potraktuj je jako załączniki do protokołu z posiedzenia na którym wybrano władze powiatu. Pozostałe myślę, ze można przechować przez całą kadencję rady. Czyli propozycja Jarka 5 lat jest jak najbardziej adekwatna.
prawy obrońca lewego słupka

Jarek

B-5 wynika z klasy 0060. Natomiast dzielenie kart i zostawianie kilku z nich jest raczej wątpliwe - musiałyby mieć kat. BE.
Jarek Orszulak

Bolek

Nie ukrywam, ze proponując pozostawienie 3 sztuk kart do głosowania opierałem się na Piśmie okólnym Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z 25 stycznia 1988 r. w sprawie wprowadzenia wskazówek metodycznych dotyczących opracowania w archiwach państwowych akt z wyborów do Sejmu i rad narodowych (na stronie archiva.gov.pl-o dziwo niedostępne). Pism okólne jak widać nie dotyczy archiwów zakładowych a określonego rodzaju dokumentacji. Jednak skądinąd wiem, że NDAP zalecała ostatnimi czasy pozostawienie przykładowych kart z wszelakich głosowań z różnych wybieralnych organów.
Autor wątku zrobi jak mu będzie najwygodniej. Ja bym przykładowe karty zostawił.
prawy obrońca lewego słupka

inka

Witam, mam podobny kłopot, ale z kartami do głosowania w gminie (wybór przewodniczącego rady, członków zarządu, burmistrza,itd.) Od 2011 rr. karty zostawia się przy protokołach z sesji, ale co zrobić z kartami z lat poprzednich? Jak je zakwalifikować? Protokoły z sesji są oprawione i na stanie a.z. Karty do głosowania zostały podłączone do trzecich egzemplarzy protokołów, które są kat. Bc. Co z tym zrobić? Pozostawić jako Bc?

bubus

Witam odkopuję stary temat. Mam wybory członków rady nadzorczej z 2001 roku. Są to protokoły z podziałem na okręgi i do każdego są podłączone karty głosowania (pokaźny pliczek). Protokoły to wiadomo kategoria A, a karty mogę zniszczyć?

gtrafalski

Jeżeli jesteś jednostką państwową lub samorządową lepiej porozmawiaj o tym z Twoim AP, bo praktyka jest różna. Jeżeli o mnie chodzi to szedłbym w kierunku niszczenia kart. Naturalnie po jakimś okresie odwoławczym. 

liteona

Moje AP zaleciło zachować 1 kartę na wzór a resztę zniszczyć.