Autor Wątek: Dokumentacja osobowa i płacowa - spis zdawczo-odbiorczy skt osobowych nr .......  (Przeczytany 7255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline betinka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 90
Proszę powiedzieć z czego wynika wzór "spisu zdawczo - odbiorczego akt osobowych nr ......" który posiada 16 kolumn i że na takich drukach należy spisać i przekazać akta osobowe do az.

                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             
                                             

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Domyślam się że chodzi o formularz ze strony AP Kraków:
http://www.archiwum.krakow.pl/formularze/spis%20zdawczo-odbiorczy%20akt%20osobowych.doc

Jest zalecany przez to Archiwum Państwowe. Wedle mojej wiedzy stworzono go z myślą o przyszłym wydzielaniu części akt osobowych do kat. A (kadry zarządzającej, pracowników z wyższym wykształceniem itp.).
Jarek Orszulak

Offline betinka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 90

Offline saren1985

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 28
Czyli jest wymagany w takiej formie?, (czy można stosować standardowy wzór spisu zdawczo odbiorczego?- tak z ciekawości)
Ja stosuję w formie "rozwiniętej" i mam pytanko wobec tego, gdzieś usłyszałem, przeczytałem generalnie obiło mi sie o uszy, że spisy zdawczo - odbiorcze dla akt osobowych prowadzi się oddzielnie? Czy to prawda,jeśli tak to wobec tego spisy numeruje się od początku tak, a nie według wykazu spisów zdawczo - odbiorczych? I jak wygląda numerowanie teczek w takich spisach, ponieważ ostatnio wprowadzałem do programu komputerowego (Nazwy nie podam - nie chce siać reklamy) nowe teczki osobowe, w nowym spisie (poprzedni miał 60 pozycji) i w tym nowym spisie 1pierwsza teczka otrzymała nr 61!? Zaciekawił mnie ten problem i zastanawiam się czy takiego spisu dla akt osobowych nie powinno sie prowadzić jednego a potem tylko dopisywać teczki do już istniejącego?
Ogólnie proszę o wszelkie informacje na ten temat,(literatura fachowa, linki mile widziane)
Pozdrawiam IFAR 

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
No nie wydaje mi się, żeby prowadzenie spisów akt osobowych z osobną numeracją miało jakikolwiek sens. Powodowałoby to tylko naruszenie zasady unikalności sygnatur archiwalnych nadawanych aktom, czyli w konsekwencji bajzel w archiwum.
Zetknąłem się też z takim "otwartym spisem zdawczo-odbiorczym" akt osobowych, ale to kiepsko się sprawdzało. W przypadku tradycyjnej, papierowej ewidencji najlepiej jest przyjmować każdą partię akt osobowych kolejnym odrębnym spisem, natomiast równolegle prowadzić sobie do tego "otwarty" alfabetyczny skorowidz. Komputerowo da się to pewnie zrobić jeszcze łatwiej, ale raczej nie w taki sposób jak w używanym przez Ciebie programie.
Jarek Orszulak