Internetowe Forum Archiwalne > Udostępnianie

metryczki

<< < (4/7) > >>

Robert:
Wystarczą kosmetyczne poprawki w kilku punktach Zarządzenia i nowela gotowa.  :) 

Bogusława Deryło:

--- Cytat: Stary fartuch w Kwiecień 08, 2010, ---Czy planuje się stworzyć listę "znanych profesorów" wraz z wzorami podpisu ? 
--- Koniec cytatu ---
Za "znanych" profesorów uznaję tych, których nazwisko jest mi znane.  ;D Oczywiście koledzy mogą sobie "uznać" jakiś innych.
Moja propozycja wynikała z tego, że w AP Koszalin znanych historyków bywało niewielu i warto by sobie ślad po nich zostawić.
Jak napisałam w pierwszym poście, jestem za całkowitą likwidacją metryczek, ale nie spodziewałam się takiego poparcia i nadal nie wierzę, by całkowita likwidacja była możliwa. Dlatego proponuję też pewne wyjątki od zasady (czyli likwidacji metryczek) dla "tradycjonalistów" lub tych, którzy widzą dla istnienia metryczek jakieś praktyczne uzasadnienie. 
Ewentualne wyjątki każde AP mogłoby sobie samo określić.


--- Cytat: Robert w Kwiecień 08, 2010, ---Wystarczą kosmetyczne poprawki w kilku punktach Zarządzenia i nowela gotowa.  :) 
--- Koniec cytatu ---
Mogę się założyć (o moją nagrodę roczną na przykład :D), że tak łatwo to nie przejdzie.

 

luke:

--- Cytuj ---Mogę się założyć (o moją nagrodę roczną na przykład Chichot), że tak łatwo to nie przejdzie.
--- Koniec cytatu ---
I racja, bo jak nas uczy doświadczenie i wcześniejsze głosy, ktoś musi wziąć odpowiedzialność za IFARowe dywagacje... ;)

--- Cytuj ---Poza tym obie opisane przeze mnie inicjatywy powinny oprócz forów prywatnych omawiane być przede wszystkim w gremiach do tego powołanych i działających w sieci archiwów państwowych, bo kto tak naprawdę za wszystko weźmie odpowiedzialność?! To są zbyt ważne sprawy by omawiać je wyłącznie na zjazdach IFAR? Poza tym w pewnym momencie muszą nabrać kształtu formalno-prawnego, bo przecież działamy w sferze finansów publicznych i w administracji publicznej...
--- Koniec cytatu ---

http://www.ifar.nac.gov.pl/index.php?topic=955.45

Boję się również, że Ci zacni profesorowie nie stanowią "przekroju" użytkowników naszych archiwów, więc mogą być problemy z uzasadnieniem takiego wyboru.

Robert:
Wykorzystać okazję na komisjach metodycznych. W protokołach zawsze będzie,a to już pierwszy krok. Trochę optymizmu!  ;)

Rafał Rufus Magryś:
Witajcie,

IFAR brany jest często pod uwagę - sam byłem na CKM na którym cytowano nasze wypowiedzi.
Ja jednak procedowałbym inaczej - zwracałem już Wasze oczy w kierunku Koszalina - myślę, że jeśli Bogusia porozmawia - przekaże pomysł do swojej p. dyrektor jesteśmy w stanie przynajmniej postawić problem w ramach CKM. A potem możemy pomóc opracować propozycję przepisów.


Pozdrawiam,


P.S. Co do KM - zazwyczaj mają one dużo pomysłów - jakoś nie znam przypadków ich realizacji w skali ogólnopolskiej ;)... ale zakładam, że nie znam wszystkich przypadków :)...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej