Aktualności:

UWAGA:  - Upgrade do wersji 2.1.4 - zakończony... proszę o zgłaszanie ewentualnych błędów tutaj: http://www.ifar.pl/index.php/topic,5037.msg32648.html#msg32648

Menu główne

Przekazywanie materialów archiwalnych do ap - paginacja akt

Zaczęty przez betinka, Październik 30, 2009,

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

luke

Cytatczy jak w teczce trafi mi się regulamin bądź niewielka książeczka to jej kartki też muszę paginować każdą z osobna czy książce nadać jeden numer?
Nie mam dobrych wieści, bo niestety każdą z osobna :(

Katarina

a fotografie, które są wplecione w teczkę z dokumentacja aktową? Nie ma potrzeby ich wydzielania, stanowią cały zbiór (teczki dotyczą skarbów monet, z dołączeniem zdjęć owych znalezisk). Mam nadzieję, że nie ma przeciwwskazań, by razem przechowywać dokumentację foto i aktową?
Najrozsądniej wg mnie to nadać im numerację

stany

Dlaczego nie stosuje się ciągłej numeracji w książkach wielotomowych tylko każdy tom oddzielnie?  Pytanie do albinki.

Pozdrawiam


stany

Cytatodnośnie paginacji... czy jak w teczce trafi mi się regulamin bądź niewielka książeczka to jej kartki też muszę paginować każdą z osobna czy książce nadać jeden numer? obłęd
Gdyby ta książka była na początku teczki, to może by się udało , a jak w środku czy na końcu ...

Filip Kwiatek

Fotografie powinno się przechowywać osobno. Aby nie tracić logicznego związku akt ze zdjęciami, można je zeskanować, skany wydrukować i te wydruki przechowywać razem z dokumentacją aktową. A fotografie oryginalne przepakować w bezpieczne opakowania z atestem PAT.

MarcinP

Każdy tom powinien mieć odrębną numerację? A co np. z zaświadczeniami o samodzielności lokali? Zaświadczenia z roku 2004 obejmują trzy teczki: Tom I, zaświadczenia nr 1 - 120, tom II - zaświadczenia nr 121 - 260, tom III - zaświadczenia nr 261 - 488...

stany

Oczywiste ,że oddzielna numeracja stron w każdym tomie,niby dlaczego miała by być zachowana ciągłość ? - dlatego ,że w III tomie będzie str. 1 ,a zaświadczenie 261,w niczym to nie przeszkadza.

Pozdrawiam

luke

Filip ma rację z wydzieleniem fotografii
CytatFotografie powinno się przechowywać osobno. Aby nie tracić logicznego związku akt ze zdjęciami, można je zeskanować, skany wydrukować i te wydruki przechowywać razem z dokumentacją aktową. A fotografie oryginalne przepakować w bezpieczne opakowania z atestem PAT.
należy je wydzielić, chyba, że są trwale umieszczone w jednostce (a ich usuwanie mogłoby uszkodzić oryginalny obiekt), ale mam inne zdanie nt. wydruków. Moim zdaniem nie powinny być włączane do jednostek aktowych, (współczesny papier i tusz użyty w drukarkach z np. kwaśnym papierem w jednostkach).