Autor Wątek: Audioteka na stronie AP Płock  (Przeczytany 4265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline L_Franciszkiewicz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
Audioteka na stronie AP Płock
« dnia: Grudzień 30, 2008, »
Archiwum Państwowe w Płocku uruchomiło na swojej stronie domowej http://www.archiwum.plock.com/audioteka.php audiotekę, prezentującą nagrania programów ?Poranny Gość Katolickiego Radia Płock?. Jest to najstarsza, bo istniejąca od 1992 roku, katolicka rozgłośnia radiowa w Europie Środkowo-Wschodniej.

Prezentowane audycje pochodzą z lat 2003-2006. Aktualnie jest 660 plików dźwiękowych.

Prezentowane audycje, to wywiady z decydentami miasta Płocka i okolic na aktualne tematy, którymi żył w danym momencie region.

W poczekalni na wgranie na serwer czeka kolejny ? 2007 rocznik.

Przy pierwszym wejściu na podstronę z audycjami, pobierany jest z bazy zestaw 10 losowo wybranych audycji. Za każdym razem jest inny zestaw audycji.

Z górnego menu możemy wybrać gościa programu. Po takim wyborze wyświetlą się wszystkie audycje, w jakich danych gość brał udział.

Podobnie jest z tematem audycji.

Istnieje możliwość wyszukiwania po gościu lub tytule audycji.

Odtwarzacz plików audio napisany jest w języku Flash.

Prezentowane pliki audio są w formacie mp3, jakość: 32 kb/s mono.

Przy każdej audycji wyświetlony jest gość audycji, prowadzący, temat oraz parametry pliku: data nagrania, czas, wielkość pliku.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Audioteka na stronie AP Płock
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2009, »
Witam,

Bardzo fajne i należy się cieszyć, że archiwum zdecydowało się na udostępnianie materiałów audio - czego do tej pory nie było. Działa płynnie bez przycinania - dzięki flashowi można to bez problemu odpalić na większości platform systemowych.

Trzy drobne uwagi:

- brakuje mi wyszukiwarki (na razie jest ponad 600 audycji może to nie przeszkadza ale jeśli mają dojść nowe to w pewnym momencie będzie się trudno poruszać),

- brakuje mi informacji kto ma prawa autorskie do materiałów? Bo nie znalazłem tej informacji a może być istotna czy dla badaczy czy dla osób chcących wykorzystać audycje do tworzenia np. innych audycji,

- brakuje mi  informacji czy archiwum udostępnia te materiały także w lepszej jakości (np stereo 320kbs) - a jeśli tak to za darmo czy jest to odpłatne,
---
Gratuluję pomysłu i wykonania!

Pozdrawiam,
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...

Offline L_Franciszkiewicz

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Audioteka na stronie AP Płock
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2009, »
Dziękuję za pozytywną opinię.

Zainstalowania wyszukiwarki nie wykluczam, ale dopiero po wrzuceniu kolejnego - 2007 rocznika. Inna sprawa, że wyłuskać słowa kluczowe nie będzie do końca łatwo (bardzo często wypowiedzi są wielowątkowe i wielotematyczne), ale nie mówię, że będzie to niemożliwe.

Oczywiście autorskie prawa majątkowe posiada AP Płock. Informacja o tym będzie wkrótce zamieszczona.

Z jakością nagrań jest bardzo różnie:
1. część plików nie weszła do audioteki, bo są uszkodzone
2. większość oryginalnych plików jest, niestety, w formacie mp3 i tutaj nie da się wiele "wyciągnąć".

Udostępnianie, podobnie jak w przypadku dokumentacji aktowej, jest nieodpłatne, natomiast wykonywanie kopii, jesli będą takie zamówienia, taryfikować będziemy zgodnie z cennikiem.

Offline Rafał Rufus Magryś

  • Administrator
  • st. kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 1503
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Audioteka na stronie AP Płock
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2009, »
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź - chodziło mi raczej o to, że użytkownik nie może znaleźć tej informacji na www przeglądając audiotekę. Może warto je zamieścić w jakimś 'helpie' lub FAQ?

Pozdrawiam


P.S. Naprawdę niektóre audycje tam są! :)
Rafał "Rufus" Magryś
...patience is a virtue...